Acıbadem Labcell

Hoşgeldiniz
Türkiye'nin En Büyük Kök Hücre Bankacılığı
Hücresel tedavide geniş inovatif ürün yelpazesi, AR-GE faaliyetleri ve ülkemizin en büyük kök hücre bankacılık yapılanması ile hizmetinizdeyiz.

LabBlog!

Maymun Çiçeği (Monkeypox) Hastalığı
20 Tem.22
 

İnsanlarda ilk defa 1970 yılında Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde tespit edilmiştir. Sonrasında Orta ve Batı Afrika’daki ülkelerde görülen bu hastalığın sıklığı tam olarak bilinmemekle birlikte Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde 2005’e kadar yıllık 1000’e yakın olgu bildirilmiştir. Hastalık dönem dönem Afrika kıtasından enfekte hayvanlar ve insanlar aracılığıyla diğer kıtalara yayılmakta ve buralarda küçük küçük salgınlar yapmaktadır.İnsanlarda ilk defa 1970 yılında Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde tespit edilmiştir. Sonrasında Orta ve Batı Afrika’daki ülkelerde görülen bu hastalığın sıklığı tam olarak bilinmemekle birlikte Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde 2005’e kadar yıllık 1000’e yakın olgu bildirilmiştir. Hastalık dönem dönem Afrika kıtasından enfekte hayvanlar ve insanlar aracılığıyla diğer kıtalara yayılmakta ve buralarda küçük küçük salgınlar yapmaktadır.
» Acıbadem Labmed - 20 Tem.22
Bireysel Genetik Tarama Programı
14 Ock.22
 

Genetik bir miras olarak ebeveynlerimizden aldığımız DNA’mızda bizlere ait bireysel özellikleri içeren tüm bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler kan grubu, boy, kilo gibi bireysel özelliklerimizden, diyabet, kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi yüzlerce farklı duruma yatkınlık yada direnci belirleyen özelliklerle ilişkilidir. DNA’mızdaki bu bilgilerin çevresel faktörlerle etkileşmesi sonucu kişisel özelliklerimiz ve hastalıklar ortaya çıkabilmektedir.Genetik bir miras olarak ebeveynlerimizden aldığımız DNA’mızda bizlere ait bireysel özellikleri içeren tüm bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler kan grubu, boy, kilo gibi bireysel özelliklerimizden, diyabet, kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi yüzlerce farklı duruma yatkınlık yada direnci belirleyen özelliklerle ilişkilidir. DNA’mızdaki bu bilgilerin çevresel faktörlerle etkileşmesi sonucu kişisel özelliklerimiz ve hastalıklar ortaya çıkabilmektedir.
» Acıbadem Labmed - 14 Ock.22
Gıda İntoleransı
12 Ock.22
 
Kansere Karşı Güçlü Bağışıklık Sistemi
18 Mar.15
 

Bağışıklık sisteminin temel biyolojik görevi, ait olduğu organizmanın bütünlüğünü korumak ve sağlıklı bir biçimde gelişmesine katkıda bulunmaktır.Bağışıklık sisteminin temel biyolojik görevi, ait olduğu organizmanın bütünlüğünü korumak ve sağlıklı bir biçimde gelişmesine katkıda bulunmaktır.
» Acıbadem Lab - 18 Mar.15
Adaptif İmmünoterapi
 

Bağışıklık yanıtı sadece eskimiş/hasarlı hücrelerin yok edilmesi, enfeksiyonlara karşı savaşta, otoimmün hastalıklarda rol oynamaz. Aynı zamanda kanserli hücre gelişimini an ve an takip eder ve onu kontrol altında tutar.Bağışıklık yanıtı sadece eskimiş/hasarlı hücrelerin yok edilmesi, enfeksiyonlara karşı savaşta, otoimmün hastalıklarda rol oynamaz. Aynı zamanda kanserli hücre gelişimini an ve an takip eder ve onu kontrol altında tutar.
Ürünler
Kök Hücre Nakil Ürünleri
Kanser ve bazı genetik hastalıkların tedavisinde kullanılan, kök hücre nakil üniteleri için hazırlanan hücresel ürünleridir.
» Detaylı Bilgi
Doku Mühendisliği Ürünleri
Özelllikle rejeneratif / yenileyici tıp merkezleri için hazırlanan hücresel ürünlerdir.
» Detaylı Bilgi
Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri
Acıbadem Labcell, kendi ürünleri ile ilgili alanlarda ve gelecekte talep edilebilecek ürün skalasına yönelik araştırma faaliyetlerini, AR-GE biriminde yapmak üzere organize olmuştur.
» Detaylı Bilgi
İmmunoterapi Ürünleri
Özellikle hematoloji, onkoloji ve kemik iliği nakil merkezleri için hazırlanan hücresel ürünlerdir.
» Detaylı Bilgi
Servisler
Diğer Markalarımız